Ogłoszenie

Drodzy gracze!


Jak zapewne wiecie w tym temacie zajmuję się opisem największych nacji w Ithieau. Temat ten cały czas znajduje się w budowie i choć napisałem już opisy do kilku nacji to wiele mi jeszcze zostało. Gdybyście chcieli mi pomóc proszę was o kontakt. Macie jakieś ciekawe pomysły na nację, krainę czy ród - napiszcie. Chcecie stworzyć jakiś własny tekst, opisać jedną z nacji czy wymyślić jakiś sławny autorytet do jednej z nich - napiszcie. Pamiętajcie, że wy również macie prawo tworzyć wizję tego świata.
Czekam więc na wasze propozycje.

Merkurjusz oznajmił, że gra mu nie idzie i nie ma weny, więc rezygnuje z dalszej gry. Żeby dłużej nie przeciągać będziemy kontynuować rozgrywkę bez niego. Jego postać stanie się NPCem i jej poczynania będę opisywał ja w moim poście na koniec kolejki.

Grę zaczynało pięciu graczy. Jeden z nich niedawno zrezygnował z dalszej gry, więc zwolniło się jedno miejsce. Oprócz tego zapowiedziałem, że do gry mogę dodatkowo jeszcze kogoś przyjąć, więc sprawa teraz wygląda tak: gra będzie kontynuowana dalej, lecz rekrutacja zostaje nadal otwarta. Nowi gracze mogą składać swoje Karty Postaci i ubiegać się o pozwolenie na dołączenie do gry. Ilość wolnych miejsc? Na razie dwa.

#1 2014-08-15 13:03:47

lawsford

Wielki Mistrz Gry

Zarejestrowany: 2014-06-21
Posty: 58
Punktów :   

Kilka słów na temat rozpoczęcia gry

Uwaga, uwaga! Limit graczy został zapełniony. Gra wystartuje najszybciej jak się tylko da. Wyczekujcie mojego posta. Mam jeszcze do was pewną informację. Przedwczoraj załatwiłem w własnym zakresie ostatnią osobę do gry, lecz ona nie zarejestrowała się jeszcze i nie założyła Karty Postaci. Zrobił to natomiast Rand, więc z godnie z obietnicą rozpoczynamy grę. Jednak, gdyby owa osoba założyła Kartę Postaci w ciągu kilku następnych dni zostanie ona dołączona do rozgrywki. Podam wam jeszcze teraz kilka informacji, które musicie znać:

  • Zaczynamy grę z pięcioma graczami. Liczba ta może ulec później zmianie. Mogę dołączyć kogoś do sesji, lecz nie będę z tym przesadzał. Na pewno jakoś konkretnie wplączę tą osobę w fabułę.

  • Nastawcie się na to, że wasza postać może kiedyś zginąć. Nie jest to gra super fantasy z kolorowymi elfami i latającymi wróżkami, więc nie zawsze wszystko będzie kończyć się happy endem. Nie oznacza to jednak, że w pierwszym akcie zginie od razu połowa bohaterów. Nie wiem jak będzie. Zależeć to będzie od waszego odgrywania postaci, trzeźwego myślenia, ciekawych pomysłów, wnoszenia czegoś od postaci na sesję i ogólnie zaangażowania w grę. Jeśli uznam, że pewien gracz w ogóle się nie stara, psuje grę, albo denerwuje mnie swoim zachowaniem lub przeszkadza innym w klimatycznej rozgrywce, może oczekiwać nieuchronnej śmierci. Jednak póki co nie macie się o co martwić. Widząc po waszych Kartach Postaci wnioskuję, że będziecie zgraną ekipą i będziemy się razem świetnie bawić.

  • Możecie oczekiwać, że w pewnym momencie gry otrzymacie jakieś specjalne zadanie ode mnie, każdy z osobna. Może to być coś jak wasze przeznaczenie, cel który ktoś wam narzuci. Jeśli spełnicie moje oczekiwania otrzymacie moją przychylność i coś ekstra. Tylko uważajcie. Zależnie od tego w jaki sposób będziecie grać otrzymacie swoje specjalne zadania. W niektórych przypadkach może i zdarzyć się, że zadania te będą wpływały na niekorzyść pozostałych towarzyszy. Więc wszystko zainicjowane będzie pod niewiedzą reszty grupy. Ale o tym później. Na razie po prostu was na takie coś chcę przygotować.

  • Zanim zaczniemy rozgrywkę radzę wam wszystkim jeszcze raz przeczytać opis gry. Jeśli coś jest dla was niezrozumiałe - pytajcie się. Pytajcie w tym temacie, po to, żeby reszta graczy również mogła się o tym dowiedzieć. W bardziej dyskretnych sprawach, dotyczących waszych postaci zapraszam na PW.

  • W trakcie gry, gdy będziecie odgrywać swoją postać nie piszcie wiadomości w ten sposób jakby wasz bohater wiedział, że znajduje się grze. Chodzi o to, że gdy będziecie chcieli użyć jakiejś waszej umiejętności, nie piszcie czegoś w stylu "używam swojego skilla - blefowanie" bo to kompletnie psuje klimat. Zamiast tego opiszcie co wasza postać robi, a ja się zorientuję, że w tym momencie używa tej umiejętności.

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni o czym powinienem wam powiedzieć dopiszę to w tym temacie. Życzę wam powodzenia!

Ostatnio edytowany przez lawsford (2014-08-15 14:13:40)


http://i61.tinypic.com/rjjprc.gif

Offline

 

#2 2014-08-16 16:46:34

lawsford

Wielki Mistrz Gry

Zarejestrowany: 2014-06-21
Posty: 58
Punktów :   

Re: Kilka słów na temat rozpoczęcia gry

Jak poprawnie pisać posty



  1. Posty w grze piszemy w trzeciej osobie. To nie my jesteśmy uczestnikami akcji, a nasze postacie. My nimi jednak kierujemy, dlatego powinniśmy pisać np. "Dan poszedł" zamiast "Poszedłem". Całość tekstu powinna wyglądać tak jakby była wyrwana z książki.

  2. Dialogi piszemy od myślników, pochyłym tekstem (kursywą) i odpowiednim kolorem (#999966). Pokaże wam to na przykładzie:

    - Śpisz już? - zapytał dziewczynę, która leżała na ziemi w drugim kącie pokoju. Nie doczekawszy się odpowiedzi zaświecił nową świeczkę i zaczął czytać jakiś rękopis, który znalazł na biurku. "Śpij dobrze." powiedział w myślach.

    Zauważcie, że myślniki wstawiamy poza kod (kursywa + kolor) a nie do środka, tak samo jak cudzysłowy, których używamy, gdy postać mówi coś w myślach, zamiast myślników. Przedstawię wam w kodzie to, w jaki sposób napisałem ten tekst:

    Kod:

    - [i][color=#999966]Śpisz już?[/color][/i] - zapytał dziewczynę, która leżała na ziemi w drugim kącie pokoju. Nie doczekawszy się odpowiedzi zaświecił nową świeczkę i zaczął czytać jakiś rękopis, który znalazł na biurku. "[i][color=#999966]Śpij dobrze.[/color][/i]" powiedział w myślach.

    A tutaj macie jeszcze kod na kolorowy, pochylony napis, którym będziecie musieli pisać:

    Kod:

    [i][color=#999966] tutaj piszecie co mówi bohater [/color][/i]


  3. Pamiętajcie o tym, żeby nie walić byków ortograficznych, pamiętać o znakach interpunkcyjnych. Pisać tak, aby to co piszecie miało jakiś sens, starać się nadawać tekstowi spójność, bla bla itp. itd.

  4. Nie kierować innymi postaciami! Możecie pisać jedynie co wasza postać robi. Nie wolno decydować za NPCów, bo to ja od tego jestem. Jeśli np. znajdujecie się w trakcie walki to piszcie w taki sposób, żeby nie oznaczało, że decyzje przez was podjęte zostały dokonane i mają wpływ na NPCów i otoczenie. Dla uproszczenia pokażę wam na przykładach:

    Dan wziął krótki rozbieg i popędził ile sił w nogach naprzeciw przeciwnika, gdy sędzia zadzwonił w dzwon oznajmiając, że walka treningowa zostaje rozpoczęta. "Tym razem go pokonam. Jestem już wystarczająco silny." w myślach podniósł się na duchu. W trakcie biegu obserwował przeciwnika, zmienił tor biegu, tak aby dobiec do niego od boku, cały czas patrząc w którą stronę biegnie oponent. Wymyślił sobie, że jeżeli dobiegnie do niego od boku może łatwiej obezwładnić go wybijając mu z ręki miecz. Gdyby biegł wprost na niego przeciwnik pewnie by nie pozwolił na to osłaniając się tarczą. Jednak, gdy uda mu się go minąć, ten pewnie nie zdąży się osłonić, w końcu Dan jest najszybszym i najzwinniejszym chłopakiem w mieście. Wtedy będzie miał sposobność na wybicie mu miecza z dłoni. Potem to już pójdzie jak z płatka. Przeciwnikowi zostanie jedynie rozpaczliwie bronić się tarczą, gdy Dan odciągnie go od wybitego miecza. Będzie atakował go tak długo, aż znajdzie lukę w jego obronie i trafi go prosto w klatkę.

    Widzicie? Nic trudnego. Musicie po prostu pisać w taki sposób, żeby nie wynikało z tego, że czynność którą chcecie zrobić coś otoczeniu w jakim się znajdujecie (przeciwnikom, przyrodzie, jakimś rzeczom) się powiodła. Oczywiście nie musicie przesadzać z tym, np. gdy będziecie w swoim domu i będziecie chcieli otworzyć szafę napiszecie "otwarł szafę", a nie "chce otworzyć szafę" czy coś w tym stylu. Albo np. chcecie zaczepić kogoś na drodze, kogoś kogo wcześniej wam już opisałem, że w tym momencie taka osoba się tam znajduje, piszecie "podchodzi do niej i ciągnie ją za rękaw mówiąc: - Jak się masz, wiedźmo?". A ja potem opisuję co ta osoba odpowiedziała i zrobiła.
    Tak samo możecie zrobić z walką. Podałem wam przykład, gdzie prawie wszystko toczy się w myślach i zamysłach, lecz możecie to napisać, że tak powiem w prawie dokonany sposób, o tak:

    Podbiegł do niego i z całej siły oddał cios w jego klatkę piersiową.

    Wtedy ja piszę czy się udało i co przeciwnik zrobił. Jeśli macie jakieś pytania do tego, czegoś nie zrozumieliście, piszcie na PW lub tutaj.


  5. Jeśli akcja dzieje się w danym momencie nie możecie zmienić czasu w przód. To znaczy, że nie możecie narzucić reszcie graczy zmiany czasu w stylu "po dwóch godzinach zrobił to, poszedł tam, pogadał z tym". Czasem zarządza Mistrz Gry i to on może go zmienić informując graczy o tym w poście.

Ostatnio edytowany przez lawsford (2014-08-21 17:44:47)


http://i61.tinypic.com/rjjprc.gif

Offline

 
Runescape Mouse Pointer

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tiersen.pun.pl www.fcpolskichsiatkarzy.pun.pl www.espada.pun.pl www.metin2cheaty.pun.pl www.lenartsys.pun.pl